Святитель Іоанн, єпископ Полівотський p1dp0hd8j0jth1vc719771780spv3
Житія святих,  Грудень

Святитель Іоанн, єпископ Полівотський

Місяця грудня на 4-й день

З юних років відрізнявся подвижництвом, цнотливістю та милосердям; тому й удостоївся він настанови на єпископа Полівотського. Коли, таким чином, йому доручено було вище управління і піклування про людей, він посилив свої подвиги, до колишніх праць приєднуючи нові праці.

Тоді імператор Лев Ісаврянин, який негідно посів царський престол, почав хулити святі ікони. Преподобний отець сильно викривав таке нечестя царя і своїм сповіданням віри зберіг паству від єресі іконоборства.

У його ж час одного разу агаряни обложили місто Амморію, але були за допомогою Божою відбиті; всі християни, які потрапили в полон до ворога, тоді отримали свободу опіками цього святого чоловіка.

Тіло його і досі зберігається нетлінно, в день П’ятидесятниці щоразу виймається воно з раки і, по одязі в архієрейськй шати, спочатку переноситься до святого престола і поставляється прямо, а потім зводиться на гірське місце, і там воно перебуває, підтримуване двома ієреями, все час, доки відбувається Божественна служба. Молитвами преподобного звершується безліч чудес, особливо зцілень біснуватих і недужих.

Знайшли помилку