...
Житія святих

Свята Саломія мироносиця

У Неділю третю після Пасхи — Неділя жон-мироносиць (перехідне)

Свята Саломія походила із Галілеї, була дружиною Зеведєя і матір’ю апостолів Якова та Іоанна. Коли вони пішли за Христом, Саломія приєдналася до товариства жінок, які служили Йому.

Коли Іісус Христос дорогою до Єрусалима навчав учнів своїх про майбутні Його страждання та хресну смерть і про Своє Воскресіння, до Нього прийшла Саломія зі своїми двома синами й просила обіцяти їм особливу милість. Христос запитав, чого вони бажають; Саломія просила, щоб у Царстві Своєму Він посадив одного із них по праву руку, а іншого по ліву. Інші апостоли стали обурюватися, але Христос роз’яснив їм істинне значення Царства Небесного, цілком відмінного від царств світу цього (див. Мф. 20:20-28; Мк. 10:35-45).

Про Саломію відомо ще, що вона була присутня під час розп’яття і поховання Спасителя і була серед мироносиць, які рано вранці приходили до гробу, щоб помазати тіло Господа, дізналися від Ангела про Воскресіння Спасителя й після явлення Христа Марії Магдалині першими за інших удостоїлися бачити воскреслого Господа (Мф. 28:8-10; Мк. 16:1, сл.).

Знайшли помилку