Житія святих

Свята Марія Клеопова мироносиця

У Неділю третю після Пасхи — Неділя святих жон-мироносиць (перехідне)

Свята Марія Клеопова, мироносиця, за Переданням Церкви була донькою праведного Іосифа, Обручника Пресвятої Діви Марії, від першого шлюбу і була ще зовсім юною, коли Пресвяту Діву Марію заручили праведному Іосифові й привели до його дому. Свята Діва Марія жила разом із дочкою праведного Іосифа, і вони подружилися як сестри. Праведний Іосиф після повернення зі Спасителем і Божою Матір’ю із Єгипту до Назарета видав заміж дочку за свого меншого брата Клеопу, тому вона іменується Марією Клеоповою, тобто дружиною Клеопи. Благословенним плодом того шлюбу був священномученик Симеон, апостол від 70-ти, родич Господній, другий єпископ Єрусалимської Церкви.

Свята Марія Клеопова разом з іншими благочестивими жінками супроводжувала Господа під час Його громадського служіння, була присутня біля Хреста під час Його страждань і під час Його погребіння, ходила з іншими мироносицями після закінчення суботи до Гробу, щоб помазати тіло Іісусове, і тут уперше разом з іншими почула радісну звістку від Ангела про воскресіння Господа.