Свята Голіндуха сповідниця, у Хрещенні Марія Персидська 2dd2d000ed
Житія святих,  Липень

Свята Голіндуха сповідниця, у Хрещенні Марія Персидська

Місяця липня на 12-й день

Свята мучениця Голіндуха, у Хрещенні Марія, жила в Персії за царювання Хозроя I Старшого. Вона була дружиною головного волхва Перського царства. Володіючи світлим розумом, Голіндуха розуміла хибність язичницьких мудрувань, багато розмірковувала про те, яка ж віра істинна. Дізнавшись, що існує християнство, вона дуже хотіла дізнатися, чого воно вчить. Незабаром, за Божим побажанням, її бажання здійснилося. Уві сні Ангел показав Голіндусі місце муки грішників і рай, у якому перебувають ті, хто вірує у Христа, Істинного Бога. Після цього сну вона стала старанно молитися до Істинного Бога, щоб Він допоміг і їй стати християнкою. Ангел Божий вказав Голіндусі християнського священика, від якого вона прийняла Святе Хрещення з ім’ям Марія.

Після Хрещення вона залишила чоловіка-вовкулака, і той поскаржився цареві Хозрою. Голіндуху переконували повернутися до чоловіка і сам цар, і послані ним сановники, і знатні жінки. За рішучу відмову цар засудив її до довічного тюремного ув’язнення. У в’язниці свята Марія-Голиндуха пробула 18 років.

За царювання спадкоємця царя Хозроя, його сина Ормісдаса, до Персії приїхав посол візантійського імператора Маврикія Аристовул. Дізнавшись, що у в’язниці вже багато років нудиться християнка Марія, Аристовул з дозволу царя неодноразово провідував її у в’язниці і навчив її співати псалми Давида. Після від’їзду Аристовула Ормісдас велів представити йому святу Марію-Голіндуху і довго мучив її, піддаючи всіляким тортурам і катуванням. Але у всіх муках свята заступництвом Божим зберігалася неушкодженою. Коли ж її віддали на наругу, Господь зробив її невидимою для нечестивих і зберіг її чистоту. Нарешті цар наказав відрубати мучениці голову, але Господь укрив її від рук катів і привів до християн, які жили таємно.

Коли за царювання Хозроя II, який обійняв престол за допомогою візантійського імператора Маврикія, гоніння на християн у Персії припинилося, свята Марія-Голіндуха стала відкрито проповідувати християнську віру.

Наприкінці життя свята Марія здійснила паломництво до Єрусалима, де вклонилася Гробу Господньому та іншим святиням. На зворотному шляху вона померла († 591) у церкві святого мученика Сергія в Нізібії.

Знайшли помилку