...
Житія святих,  Червень

Священомученик Тимофій, єпископ Прусський

День пам'яті (н. ст.)

Місяця червня на 10-й день

Священномученик Тимофій, єпископ міста Прусси, що у Віфінії, за чистоту і святість життя одержав від господа дар чудотворіння. У Пруссі багатьох язичників він навернув до віри Христової.

Імператор Юліан Відступник (361–363), почувши про святого Тимофія, ув’язнив його, але і в темниці він продовжував Євангельську проповідь. Юліан знову заборонив йому вчити про ім’я Іісуса Христа, однак святий безбоязно й надалі розповсюджував християнську віру. Тоді імператор наказав обезголовити святого.

Пізніше мощі священномученика Тимофія були перенесені до Константинополя.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь священномученику Тимофею, епископу Прусскому, глас 4

И нра́вом прича́стник,/ и престо́лом наме́стник апо́столом быв,/ дея́ние обре́л еси́, Богодухнове́нне,/ в виде́ния восхо́д,/ сего́ ра́ди сло́во и́стины исправля́я,/ и ве́ры ра́ди пострада́л еси́ да́же до кро́ве,/ священному́чениче Тимофее,// моли́ Христа́ Бо́га// спасти́ся душа́м на́шим.

Кондак священномученику Тимофею, епископу Прусскому, глас 4

Во святи́телех благоче́стно пожи́в,/ и муче́ния путь проше́д,/ и́дольския угаси́л еси́ же́ртвы,/ и побо́рник быв твоему́ ста́ду богому́дре./ Те́мже тя почита́юще та́йно вопие́м ти:/ от бед изба́ви ны при́сно твои́ми моли́твами,// о́тче наш Тимофее.

 

Ще в розробці