Житія святих,  Січень

Священносповідник Михаїл Розов

Місяця січня на 8-й день

Священносповідник Михаїл Петрович Розов народився 1889 року в селі Покров-на-Лунці в Ярославській губернії в сім’ї священнослужителя. Після закінчення Ярославської духовної семінарії служив псаломщиком, а після одруження був висвячений на священника до Казанської церкви села Архангельське Ярославської губернії. Отець Михаїл був людиною дуже допитливою, багато читав і став для своїх парафіян не лише священником, а й учителем Закону Божого, і лікарем, і ветеринаром, порадником у всіх справах, пов’язаних із сільським господарством.

Перший раз отець Михаїл був заарештований 1923 року “за образу особистості голови волосного виконкому”. Після виходу на свободу батюшка став служити в храмі села Покровське Даниловського району Ярославської області. Вдруге його заарештували на початку 1930 року за звинуваченням у “контрреволюційній діяльності”. Після семи місяців тюремного ув’язнення священник був звільнений, але не минуло й місяця, як відбувся наступний арешт за “агітацію проти колгоспів і антирадянські проповіді”. Отець Михаїл був засуджений до 3 років заслання в Північний край.

Після повернення із заслання в Ярославль отець Михаїл не міг влаштуватися на жодну роботу, через деякий час його все ж таки прийняли різноробочим у психіатричну лікарню. Роки, проведені у в’язниці та засланні, підірвали здоров’я священника, і у вересні 1940 року його звільнили з лікарні за інвалідністю. Священник Михаїл Розов помер 21 січня 1941 року.

Причислений до лику святих новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.