Житія святих,  Грудень

Священномученики Василій Ягодин та Олександр Буравцев, пресвітери

Місяця грудня на 9-й день

11 грудня 1937 року було заарештовано весь причет московського кафедрального Богоявленського собору в Дорогомилові, у тому числі настоятель собору протоієрей Василь Ягодин та священик Олександр Буравцев.
Священномученик Василь народився 11 квітня 1870 року в селі Ключі Керенського повіту Пензенської губернії у сім’ї священика Олександра Ягодина. 1890 року закінчив Пензенську Духовну семінарію. Одружився, сім’я його складалася з дружини Юлії Яківни та трьох дочок. В 1890 Василь Олександрович був призначений псаломщиком і вчителем церковноприходської школи. У 1891 році він був висвячений на сан священика до храму в селі Ільміно. У 1895 році отець Василь був призначений військовим священиком на зміцнення Чикішляр Закавказької області.
У 1918 році громада храму преподобного Харитона Сповідника в Москві звернулася до священноначалія з проханням призначити в цей храм протоієрея Василя, і прохання було задоволене.
Навесні 1937 року, у зв’язку з арештом настоятеля Богоявленського дорогомилівського собору в Москві протоієрея Олександра Лебедєва, протоієрей Василь був призначений настоятелем собору і прослужив тут до арешту. На допитах протоієрей Василь винним не визнав себе.
Один із допитаних лжесвідків показав, ніби священик був тісно пов’язаний із вищим офіцерським складом царської армії і проводив велику роботу із залучення радянської молоді до церкви, що йому особисто протоієрей Василь казав: «Ми — старі, нам жити залишилося мало, треба молодь виховувати на кшталт християнської істини, молоді необхідно розповідати про велике минуле російського народу, яке знову відродиться як велика національна держава…»

Священномученик Олександр народився 30 травня 1886 року в селі Спаському Московського повіту Московської губернії у сім’ї священика. Закінчив Московську Духовну семінарію і був висвячений у сан священика. До 1929 служив у храмах Московської області. 1929 року отця Олександра було заарештовано за те, що не зміг виконати призначений йому сільрадою податок — здати п’ятнадцять пудів вівса. За це він був засуджений до одного року ув’язнення. Отець Олександр подав скаргу на несправедливий вирок, виправданий і звільнений. Після цього він поїхав до Москви та служив у різних храмах міста. Заарештований, винним себе не визнав.
20 грудня 1937 року трійка НКВС засудила священиків Василя та Олександра до розстрілу. 22 грудня 1937 року протоієрей Василь Ягодин та священик Олександр Буравцев були розстріляні та поховані у невідомій спільній могилі на полігоні Бутове під Москвою.