Священномученики Стефан Костогриз і Олександр Аксьонов p1e1f50i1b1pri1ecv1404qi41o903
Житія святих,  Вересень

Священномученики Стефан Костогриз і Олександр Аксьонов

Місяця вересня на 13-й день

Священномученик Стефан Григорович Костогриз народився 1887 року в місті Берислав Херсонської губернії. З 1915 року служив псаломщиком Михайло-Архангельської церкви села Слободзея Тираспольського повіту Херсонської губернії. Ймовірно, 1924 року був висвячений на диякона. Імовірно, 1933 року висвячений на священика і призначений настоятелем у Михайло-Архангельську церкву села Слободзея.

У 1935 році отця Стефана заарештували, звинувативши у спробі перейти державний кордон і проведенні контрреволюційної діяльності. Його було засуджено до 7 років виправно-трудових робіт і відправлено в Карлаг НКВС.

У 1937 році, перебуваючи в таборі, отець Стефан знову був заарештований за звинуваченням у “систематичній агітації серед ув’язнених, вихвалянні царського ладу”.

Священномученик Олександр Петрович (або Павлович) Аксьонов народився 1886 року в селі Ричково Нікольського повіту Вологодської губернії (тепер це Вохомський район Костромської області). Закінчив Вологодську духовну семінарію, одружився, з 1917 року служив священиком у храмі на честь Миколи Чудотворця села Черновсько-Миколаївського.

1929 року був заарештований за звинуваченням в “антирадянській агітації” і на 3 роки засланий на Північ у Наримський край.

Священики Стефан Костогриз і Олександр Аксьонов служили в різних єпархіях: отець Стефан служив в Одеській області, а отець Олександр служив у Нижегородському краї Вятської області. Отець Олександр був засуджений спочатку до 3 років заслання, потім до 10 років таборів за “зберігання проповідей контрреволюційного змісту”. У 1937 році обидва вони опинилися в Карлазі в Казахстані. Тут на двох священиків завели одну “групову справу”, і за звинуваченням у систематичній контрреволюційній агітації серед ув’язнених засудили до розстрілу. Розстріляли їх разом у 1-му Вовківському відділенні Карлагу НКВС 26 вересня 1937 року.