Священномученики Миколай Мацієвський і Феодор Антипін, пресвітери 621e2b2fbcaa2311463888
Житія святих,  Січень

Священномученики Миколай Мацієвський і Феодор Антипін, пресвітери

День пам'яті (н. ст.)

Місяця січня на 11-й день

Священномученик Феодор народився 18 вересня 1868 року в селі Верхній Шакшер Пентежської волості Чердинського повіту Пермської губернії в сім’ї селянина Василя Антипіна. У 1887 році він закінчив курс Благовіщенської вчительської семінарії і став викладати в школах Оханського повіту. 10 березня 1896 року Феодора Васильовича висвятили на диякона до церкви села Силвино-Троїцьке Пермського повіту, а 9 травня 1903 року – на священника до тієї самої церкви; 11 березня 1908 року його призначили її настоятелем. З 1906 року отець Феодор ніс послух законовчителя в Стефанівській церковнопарафіяльній школі в селі Жебреєво і в сусідніх із ним селах. У 1909 році отець Феодор був призначений настоятелем Христорождественського храму в селі Юм Чердинського повіту. З 1910 до 1914 роки він обіймав посаду благочинного 2-го округу Чердинського повіту. У 1914 році отець Феодор за розпорядженням єпископа Пермського і Солікамського Андроніка (Нікольського) був призначений членом благочинницької ради.
Священномученик Миколай народився 12 січня 1872 року в сім’ї дворянина Артура Мацієвського. У 1891 році Миколай закінчив перший курс Казанської духовної семінарії та отримав диплом учителя, що давав йому право викладати в початковій школі. Того ж року він склав іспит на псаломщика і був призначений псаломщиком Сергіївської церкви села Сунгурово Казанського повіту Казанської губернії. 21 вересня 1897 року псаломщика Миколу висвятили на диякона. 30 серпня 1902 року він перейшов служити до Пермської єпархії і 15 вересня того ж року його висвятили на священника до Голуб’ятської церкви Пермського повіту і призначили завідувачем Голуб’ятської церковнопарафіяльної школи. У 1907 році отець Миколай був переведений служити до Осипово-Ключевської церкви Осинського повіту, а в 1911 році – до Петропавлівської церкви села Опачевського того самого повіту. У 1916 році його було призначено до Христорождественського храму в селі Юм Чердинського повіту.
Священики Феодор Антипін і Миколай Мацієвський були розстріляні 24 січня 1919 року безбожниками-більшовиками, які прийшли до влади.