Священномученики Аристоклій, пресвітер, Димитріан, диякон, і мученики Афанасій, чтець

Святі мученики Аристоклій пресвітер, Димитріан і Афанасій постраждали за Христову віру в гоніння імператора Максиміана Галерія (305-311).

Пресвітер Аристоклій, уродженець кіпрського міста Тамаса, служив у соборній церкві. Під час гоніння на християн він злякався мук, пішов із міста і переховувався в гірській печері. Одного разу під час молитви його облистав Світло, і він почув повеління від Господа повернутися на острів Кіпр і постраждати за Христа. Святий Аристоклій покірно вирушив назад і дорогою відвідав храм святого апостола Варнави, де зустрів диякона Димитріана і читця Афанасія і розповів про видіння. Святі Димитріан і Афанасій вирішили разом із ним прийняти мученицький вінець.

Прийшовши в місто Саламін, всі троє стали проповідувати народу про Господа Ісуса Христа, викриваючи безумство ідолослужителів. Їх схопили язичники, і правитель, побачивши, що вони непохитно вірять у Христа, наказав відсікти голову святому Арістоклію, а святих Димитріана й Афанасія спалити. Але навіть у вогні мученики залишилися неушкодженими, після цього їм відрубали голови мечами. Смерть святих мучеників сталася близько 306 року.