Мученики Аристоклій пресвітер, Димитріан диякон та Афанасій читець

День пам'яті (н. ст.)

Святі мученики Аристоклій пресвітер, Димитріан диякон і Афанасій читець постраждали за Христову віру в часи гоніння імператора Максиміана Галерія (305–311).

Пресвітер Аристоклій, уродженець кіпрського міста Тамаса, служив у соборній церкві. Під час гоніння на християн він злякався мук, пішов із міста і переховувався в гірській печері. Одного разу під час молитви його осяяло Світло, і він почув повеління від Господа повернутися на острів Кіпр і постраждати за Христа. Святий Аристоклій покірно вирушив назад і дорогою відвідав храм святого апостола Варнави, де зустрів диякона Димитріана і читця Афанасія та розповів про видіння. Святі Димитріан і Афанасій вирішили разом з ним прийняти мученицький вінець.

Прийшовши до міста Саламін, всі троє стали проповідувати народу про Господа Іісуса Христа, викриваючи безумство ідолослужителів. Їх схопили язичники, і правитель, побачивши, що вони непохитно вірять у Христа, наказав відсікти голову святому Аристоклію, а святих Димитріана й Афанасія спалити. Але навіть у вогні мученики залишилися неушкодженими. Після цього їм відрубали голови мечами. Смерть святих мучеників сталася близько 306 року.