Житія святих,  Вересень

Священномученики Андрій Дальников і Феофан Петрович Соколов прсвітери

Місяця вересня на 3-й день

Священномученик Андрій Йосипович Дальников був одним зі священиків Семиреченської області. З місць його служіння відомі місто Тургень і станиця Надєждинська (Верненський повіт, нині місто Іссик). У вересні 1920 року отця Андрія заарештували і звинуватили в “контрреволюційній діяльності, невиконанні хлібозаготівель, приховуванні книг сповідуваних козаків від трійки Обл. ЧК”. Священик був засуджений до ув’язнення в концтабір. Відбувати покарання йому довелося в Пішпекському таборі, в якому він загинув 1920 року. У слідчій справі священномученика є приписка від 13 квітня 1921 року: “Сім’ю померлого в Пішпекському таборі священика Андрія Йосиповича Дальникова… виселити з конфіскацією майна”.

Феофан Петрович Соколов (1875 – 1920) – протоієрей, священномученик. Народився 1875 року. Відомо, що він був інспектором церковно-парафіяльних шкіл Семиреченської області, членом Духовної Консисторії, настоятелем Покровської церкви міста Вірний (нині Алма-Ата).

Восени 1920 року маститий протоієрей був розстріляний новою богоборчою владою.

Священномученика Феофана було зараховано до лику святих у 2000 році.