Житія святих,  Квітень

Священномученик Зінон Веронійський, єпископ

Місяця квітня на 12-й день

Священномученик Зінон, єпископ Веронійський, був родом грек і походив із Сирії. З юнацьких років він прийняв чернецтво і трудився над вивченням Святого Письма. Мандруючи монастирями, святий прийшов у місто Верону й оселився там. Жителі обрали його єпископом свого міста.

Імператори Констанцій (353-361) і Валент (364-378), які правили тоді, протегували аріанську єресь, засуджену на I Вселенському Соборі 325 року. За їхньої підтримки аріани почали гоніння на православних. Святитель Зінон мужньо переносив від єретиків усі утиски. У своїх проповідях і посланнях він твердо відстоював православне вчення про Господа Ісуса Христа як Єдинородного Сина Божого, Народженого від Отця раніше за всі віки. Святитель Зінон написав 16 розлогих і 77 коротких повчань і настанов. Помер він близько 360 року.

Святитель Григорій Двоєслов (пам’ять 12 березня) розповідає про чудо, яке сталося 558 року в день пам’яті святителя Зінона. Навесні в Італії була сильна повінь. Річка Тибр вийшла з берегів і затопила околиці; розлилася і річка Атесіс, що протікала біля Верони. Вода досягла храму, збудованого в ім’я священномученика Зінона, і піднялася до самих вікон церкви. Двері храму були відчинені, але вода не кинулася в них, а зупинилася стіною, не пошкодивши церкви.