Священномученик Єпіктет, пресвітер, і преподобномученик Астіон, монах 63f3822a8cb98210138624
Житія святих,  Липень

Священномученик Єпіктет, пресвітер, і преподобномученик Астіон, монах

Місяця липня на 7-й день

Преподобномученики Єпіктет пресвітер і Астіон монах жили за царювання римського імператора Діоклетіана в одній зі східних областей Римської імперії. Доброчесний пресвітер Єпіктет з юності присвятив своє життя Богу. Він здобув дар чудотворення і за його молитвами відбувалися численні зцілення тих, хто страждав від нечистих духів і різних хвороб.

Одного разу до святого Єпіктету зайшов під час прогулянки знатний юнак-язичник Астіон, син місцевого градоначальника. У тривалій бесіді святий Єпіктет просвітив Астіона, посіяв у душі юнака Слово Боже, розповівши йому про Істинного Бога, про велику цінність безсмертної людської душі, про нікчемність короткочасних земних насолод.

Увірувавши в Христа і прийнявши Святе Хрещення, блаженний юнак став старанно просити наставника піти разом із ним у будь-яку далеку країну, щоб повністю присвятити своє життя Богові. Сівши на корабель, святі Єпіктет і Астіон поїхали в землю скіфів. Біля гирла річки Дунай вони оселилися недалеко від міста Алміріса серед слов’ян-язичників і проводили життя в подвигах посту і молитви.

Богоугодне життя пустельників не могло довго залишатися невідомим світу. До святих стали приходити люди, які страждали різними хворобами і одержимі злими духами, і отримували зцілення за їхніми молитвами. Язичники теж стали просити допомоги у святих подвижників і, отримуючи полегшення у своїх стражданнях, зверталися до Христа.

У той час у місто Алміріс прибув начальник області Латроніан, і язичницькі жерці донесли на святих Єпіктета й Астіона, що вони чарами привертають людей до своєї віри. Святих схопили і почали допитувати.

Після З0-денного ув’язнення в темниці без їжі та води святі мученики Єпіктет і Астіон знову постали перед суддею Латроніаном, готові мужньо прийняти нові страждання за Христа. Їх засудили до усікновення мечем (†290).

Батьки святого мученика Астіона – Олександр і Маркелліна прийняли Святе Хрещення від єпископа міста Томи Євангела, який незабаром постраждав за Христа також через усікновення мечем.

Знайшли помилку