Житія святих,  Січень

Священномученик Яків Алфьоров

Місяця січня на 1-й день

Священномученик Яків Іванович Алфьоров народився 1878 року в селі Шламка Самарської губернії в селянській родині. Майбутній мученик прийняв ієрейський сан після революції, під час гонінь на Церкву, і служив у храмах Самарської єпархії.

У 1930 році отець Яків був заарештований, засуджений до 3 років ув’язнення в концтабір і відправлений на каторжні роботи на Біломорсько-Балтійський канал. У 1933 році він повернувся на батьківщину.

У жовтні 1937 року священника заарештували повторно. Він проходив у груповій “справі архієпископа Олександра (Трапіцина) та ін. Самара, 1938 р.” і звинувачувався в “участі в підпільній контрреволюційній церковно-сектантській організації”. Це неправдиве звинувачення сповідник відкинув. Трійка НКВС винесла йому смертний вирок.

8 лютого 1938 року священномученик Яків Алфьоров прийняв мученицьку смерть через розстріл. Похований у спільній могилі в Куйбишеві.

Причислений до лику святих новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.