...
Житія святих,  Серпень

Священномученик Володимир Цедринський, пресвітер

Місяця серпня на 14-й день

Володимир Іонович Цедринський народився в Нижегородській губернії. Служіння Церкві він розпочав в Омській єпархії, 1909 р. у сані ієрея його перевели до Туркестанської єпархії, де призначили повітовим наглядачем церковнопарафіяльних шкіл 2-го округу з виконанням обов’язків місіонера. Надалі отець Володимир служив у соборі свт. Миколая в місті Лепсинську Семиреченської області, а з 6 липня 1912 року був його настоятелем. Пізніше протоієрей Цедринський був також благочинним церков усього Лепсинського округу.
На підставі рапорту отця Володимира, в якому він повідомляв Туркестанському і Ташкентському єпископу Інокентію (Пустинському) про рішення селянської спілки Лепсинського повіту вилучити в церковних причтів землю і припинити виплати за треби, архієрей видав у “Туркестанських Єпархіальних Відомостях” заклик до “всіх істинно православних християн і російських громадян” дбати про церкву і намагатися полегшити становище священиків.
В один із недільних днів Успенського посту 1918 року отець Володимир Цедринський звернувся до своєї пастви з проповіддю, в якій переконував припинити братовбивчу смуту, бути вірними синами православної Церкви і вітчизни. 27 серпня, після літургії, отець Володимир був заарештований червоноармійцями. Кати, поставивши священика між 2 кіньми, погнали їх за місто на цвинтар, де на очах у парафіян зарубали священика шашками. Віряни віднесли тіло священномученика до церкви, відспівування здійснили священики із сусідніх сіл. Протоієрея Володимира було поховано на цвинтарі Лепсинська, поруч із місцем своєї мученицької кончини. До початку 30-х років, поки в краї ще були священики, на його могилі в день кончини служили панахиди, згодом місце поховання отця Володимира шанувалося місцевими жителями. 2 липня 2001 року було знайдено мощі священномученика, які нині спочивають в Іоанно-Богословській церкві в місті Талди-Кургані (Талдикорган). Священномученик Володимир прославлений Архієрейським ювілейним Собором Руської Православної Церкви 2000 року.