...
Житія святих,  Січень

Священномученик Володимир Піщулін

День пам'яті (н. ст.)

Місяця січня на 22-й день — Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської (перехідне) / січня на 28-й день

Священномученик Володимир Федорович Піщулін народився 1889 року в місті Костромі в сім’ї чиновника, який служив в окружному суді. Закінчив гімназію і вступив на юридичний факультет Московського університету, але незабаром перевівся на історико-філологічний факультет до Санкт-Петербурзького університету. Закінчивши його, служив на посаді доцента університету і викладав логіку, психологію та літературу. 24 грудня 1919 року Володимира Федоровича висвятили на диякона, а 1 січня 1920 року — на священника. Його призначили настоятелем Миколаївського храму при Будинку сліпих на Моховій вулиці. Потім він служив у Казанському соборі і в храмі святих праведних Захарії та Єлисавети. У 1921 році отець Володимир став асистентом кафедри християнської педагогіки Петроградського Богословського інституту.

У 1922 році отець Володимир був заарештований за звинуваченням у спротиві вилученню церковних цінностей, але незабаром звільнений. У вересні 1922 року отець Володимир знову був заарештований, вже за звинуваченням в антирадянській діяльності, і засуджений до 3 років заслання в Оренбург, де перейшов до обновленців. Повернувшись до Петрограда, отець Володимир у грудні 1924 року прийняв чернечий постриг і був возведений у сан архімандрита. У березні 1925 року обновленські архієреї висвятили його на єпископа Охтенського, вікарія Петроградської єпархії, але незабаром перевели й призначили єпископом Псковським. Від призначення він відмовився і пішов на спокій. 14 серпня 1926 року отець Володимир приніс покаяння і був прийнятий у спілкування з Православною Церквою, залишаючись у сані священника.

6 квітня 1928 року отець Володимир був заарештований і поміщений у в’язницю в Петрограді. Звинуватили його в членстві в нелегальному релігійному гуртку і засудили до 3 років заслання в Казахстан. Після закінчення заслання він приїхав до Криму до родичів і влаштувався працювати в бібліотеку.

5 липня 1937 року отця Володимира за доносом знову заарештували й ув’язнили в Сімферополі. Звинуватили його в “контрреволюційній агітації” і засудили до розстрілу. Розстріляний 10 лютого 1938 року і похований у безвісній спільній могилі під Сімферополем.

Причислений до лику святих новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.