Священномученик Володимир Фокін, пресвітер p18dpp1a2j1mn41f7b1s2j1q46imu3

Священномученик Володимир Фокін, пресвітер

День пам'яті (н. ст.)

Місяця січня на 11-й день

Священномученик Володимир Фокін 1895 року служив псаломщиком у Білоярській Іллінській церкві, 1908-го – дияконом у селі Солгонське, 1915 року – священником у селі Ново-Єловське Ачинського повіту Красноярського краю. Він був ревним пастирем і сердечною, чуйною людиною, тому і користувався великою повагою серед своїх парафіян і всіх, хто його знав. 24 січня 1919 року його схопили червоні партизани із загону Щетінкіна і розстріляли за півтора кілометра від села Лодочне. На тілі його, крім вогнепальних ран, виявилося три багнетних. З огляду на те, що ці місця були захоплені більшовиками, тіло священника вивезли таємно вночі із села Ново-Єловське і перевезли до міста Ачинськ, яке в цей час було зайнято військами Білої армії, де і було звершено відспівування закатованого пастиря. Отець Володимир був похований біля Казанського храму в Ачинську. У його похованні брало участь майже все населення міста.