Священномученик Володимир Дамаскін, пресвітер p1dpvgkm7o65s13sjklv1m51lqq3
Житія святих,  Грудень

Священномученик Володимир Дамаскін, пресвітер

Місяця грудня на 16-й день

Священномученик Володимир народився 27 лютого 1870 року у місті Торжку Тверської губернії у сім’ї псаломщика. Незабаром після висвячення о. Володимир був направлений у храм села Острівне, де прослужив більшу частину життя. Під час гонінь у 1930 році місцева влада заарештувала його, але, протримавши два з половиною місяці, відпустили, і він знову став служити у своєму храмі.

У серпні 1937 року Сталін ухвалив рішення про арешт і розстріл усіх тих, хто з його погляду був ворожий радянській державі та безбожній ідеології. Представники НКВС зажадали від місцевої влади, і зокрема від голів сільських рад донесень. Так з’явилися доноси про те, що о. Володимир збирає підписи віруючих, сподіваючись відстояти храм від закриття і, ходячи селами, каже, що створені колгоспи — це кабала для селян, і колгоспників заморять голодом і т.д.

22 грудня священика заарештували та ув’язнили в Бежецькій в’язниці. Він був старий, майже сліпий через катаракту; Зроблене наступного дня медичне обстеження встановило ваду серця, емфізему легень, і лікарі змушені були визнати, що за станом здоров’я він є інвалідом. Того ж дня було допитано свідків, деякі з них писали раніше скарги та донесення на о. Володимира. Увечері виконувач обов’язків начальника Удомльського УНКВС допитав священика.

Того ж дня слідчий склав обвинувальний висновок, у якому було повторено всі лжесвідчення. Сам він його склав, сам ухвалив направити слідчу справу до Трійки при УНКВС, сам із таким рішенням і погодився. Це був час, коли верховна влада вимагала чинити подібні справи з якоюсь жорстокістю. Вже за кілька днів, 27 грудня, Трійка НКВС ухвалила розстріляти священика. Священика Володимира Дамаскін розстріляли 29 грудня 1937 року.

Зарахований до святих Новомучеників і Сповідників Руських на Ювілейному Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви в серпні 2000 року для загальноцерковного шанування.

Знайшли помилку