Житія святих,  Вересень

Священномученик Володимир Чекалов, пресвітер

Місяця вересня на 18-й день

Священномученик Володимир Дмитрович Чекалов народився 1880 року в селі Пухліно Тверської губернії в сім’ї потомственого священика. Закінчив духовну семінарію і був призваний в армію. У 1908 році його висвятили в сан диякона, а потім – у сан священика. Усе життя батюшка прослужив у храмах Тверської єпархії.

На початку 1930-х років отець Володимир служив у храмі в селі Васюніно Краснохолмського району. Коли почалися гоніння на Церкву, від священика зажадали сплати непосильного податку, через що було вилучено майже все його майно. Це стало приводом до переїзду його в червні 1932 року в село Нікітське Калязинського району. Але і там у нього зажадали підписатися на позику в сто рублів. Місцеве ОДПУ почало збирати про священика відомості, і в січні 1933 року його заарештували, помістили в Калязинську в’язницю і засудили трійкою ОДПУ до трьох років ув’язнення у виправно-трудовому таборі.
У 1936 році отець Володимир повернувся у Тверську область і продовжив служіння в храмі села Волкове Кушалінського району. Знову заарештований він був 27 липня 1937 року через збір коштів на ремонт храму і ув’язнений у Тверську в’язницю. Звинувачення – контрреволюційна агітація проти політики партії та радянської влади. 27 вересня 1937 року трійкою НКВС було винесено вирок – розстріл. 1 жовтня 1937 отець Володимир був розстріляний.
Зарахований до лику новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.