Житія святих,  Грудень

Священномученик Володимир Алєксєєв, пресвітер

Місяця грудня на 16-й день

Священномученик Володимир (Володимир Васильович Алєксєєв), священик Успенського собору міста Оханська Пермської губернії народився 3 липня 1883 року в Нижньо-Уфалейському заводі Єкатеринбурзького повіту в сім’ї диякона.

16 червня 1906 року закінчив Пермську Духовну семінарію.

12 вересня 1906 року визначений на молодшу псаломщицьку вакансію до Пермського Спасо-Преображенського Кафедрального собору.

10 червня 1907 року єпископом Пермським і Солікамським Никанором (Надєждіним) висвячений у сан священика до Богоявленської церкви Серебрянського заводу Кунгурського повіту.

29 жовтня 1910 року згідно з проханням переведений в Успенський собор міста Оханська.

“Молодий, енергійний, з палким темпераментом, – писала про нього газета “Свободная Пермь”, – він ще восени приречений був більшовиками на смерть. Але просто вбити – не так ще болісно для жертви. Потрібно муку тіла з’єднати з іще більшою мукою душі – тоді тільки буде задоволена більшовицька помста. Отця Олександра беруть на розстріл тоді, коли в його сімейному житті відбувається довгоочікувана радісна подія. Тринадцять років він не мав дітей. Народжується, нарешті, дитина, а через п’ять годин після цього отця Володимира беруть і розстрілюють”.

16 грудня 1918 року священик Володимир Алексєєв розстріляний і кинутий у річку Каму у м. Оханську, навпроти Успенського собору. На місце розстрілу отець Володимир ішов із хрестом у руці та залізним ломом. Його змусили пробити в річці ополонку, в яку згодом скинули тіло священномученика Володимира.

Ювілейним Архієрейським Собором Руської Православної Церкви 2000 року священика Володимира (Алексєєва) прославлено в лику святих Новомучеників і Сповідників Руських.