Житія святих,  Грудень

Священномученик Вікторин Добронравов, пресвітер

Місяця грудня на 15-й день

Протоієрей Вікторин Добронравов народився 1889 року в Кишиневі в сім’ї священика. У 1914 році закінчив Петроградський Політехнічний інститут, і того ж року таємно поїхав до Москви, щоб стати ченцем, але отримав благословення не на чернецтво, а на священство. Наприкінці 1914 року він був висвячений на диякона до Спасо-Колтівської церкви в Петрограді, а через рік – у єрея до того ж храму. У 1918 році він провів ув’язнення. З 1919 року отець Вікторин був зведений у сан протоієрея та став настоятелем домової церкви свт. Миколи Чудотворця в будинку для літніх артистів на Петрівському острові в Петрограді. Отець Вікторин був одним із найвідоміших духовників у єпархії. Його владне пастирське слово та особлива духовна сила залучали у важкі роки гонінь тих православних християн, які шукали справжнього спасіння у Христі. Щоп’ятниці батюшка служив акафіст перед особливо шанованою ним іконою Божої Матері — Державною.
1930 року отця Вікторина було заарештовано і ув’язнено в Арсенальну в’язницю. Його засудили до 10 років у виправно-трудовому таборі. До відправки на будівництво Біломорканалу священик півтора роки просидів у одиночній камері. 6 років він провів у Белбалтлазі, потім був переведений до Сіблагу, звідки був достроково звільнений. У Ленінград отець Вікторин не повернувся, він поїхав у Новгородську область, влаштувався працювати у дитячий будинок помічником лікаря. Служив таємно. У 1937 році він був заарештований, під час обшуку у нього в кишені знайшли Євангеліє, що посилило його провину. Трійка при НКВС у Ленінградській області винесла вирок про розстріл. Священномученика Вікторина Добронравова розстріляли 28 грудня 1937 року у в’язниці міста Боровичі.