Священномученик Веніамін Луканін, пресвітер

Священномученик Веніамін народився 20 березня 1875 року в сім’ї псаломщика Василя Луканіна. Веніамін вступив на навчання до Пермського духовного училища, але в 1888 році був узятий батьками з третього класу. У 1891 році його призначили виконуючим посаду псаломщика в Троїцький храм Полазнинського заводу Пермського повіту. У 1893 році Веніамін склав іспити на звання псаломщика і був посвячений у стихар; 1894 року його призначили вчителем в Усть-Полазнинську школу грамоти, 1899-го – перемістили до Філатовської церкви села Башиловського Кунгурського повіту, 1902-го – перевели до Вознесенської церкви в селі Устинове Осинського повіту і призначили вчителем співу в Устиновських жіночому, чоловічому та сільськогосподарському училищах і в Ташковській школі грамоти. У 1899-му і в 1901 роках він навчався на курсах співу і з 1899-го до 1912 року був учителем співу в Осинському однокласному місіонерському училищі. У 1902 році Веніамін був переведений в Успенську церкву в місті Оханську і 21 жовтня того ж року висвячений у сан диякона до цієї церкви. У 1903-1904 роках він був учителем співу в Оханській жіночій прогімназії; 1906 року – призначений законовчителем Поташинського земського училища.
22 грудня 1907 року диякона Веніаміна висвятили на священика до Покровської церкви в селі Ясил Осинського повіту, його призначили за самовчителя та вчителя співу в Ключиковській церковно-парафіяльній школі, а також за самовчителя та завідувача Межівської церковно-парафіяльної школи. 1909 року його відрядили для виконання пастирських обов’язків у споруджувану Казанську церкву в селі Межівка, а 1910 року призначили священиком цієї церкви та головою організованих ним при ній церковноприходського піклування, шкільного гуртка і Товариства тверезості. У 1912 році отець Веніамін був переміщений в Іллінську церкву села Бедряж Осинського повіту і призначений закономірним вчителем Єрмінського земського і Качкинського місіонерського училищ і головою Єрмінського товариства тверезості та Єрмінського місіонерського гуртка, відкритих за його ініціативою. У 1916 році отець Веніамін був призначений служити до Казанського храму в село Ново-Паїнське Оханського повіту і законовчителем Ново-Паїнського двокласного училища. 1917 року його обрали парафіяни настоятелем цього храму і 17 серпня того ж року затвердили на цій посаді консисторія; того ж року його обрали головою місцевої парафіяльної опіки і парафіяльної ради.
Священик Веніамін Луканін був розстріляний безбожниками-більшовиками, які прийшли до влади, восени 1918 року.