Священномученик Веніамін Луканін пресвітер

День пам'яті (н. ст.)

Місяця червня на 7-й день / у неділю, найближчу до 25 січня, — Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської (перехідне) / у неділю після 29 січня — Собор святих Пермської митрополії (перехідне)

Священномученик Веніамін народився 20 березня 1875 року в сім’ї псаломщика Василія Луканіна. Веніамін вступив на навчання до Пермського духовного училища, але в 1888 році був узятий батьками із третього класу.

У 1891 році його призначили виконувачем обов’язків псаломщика в Троїцькому храмі Полазнинського заводу Пермського повіту. Через два роки Веніамін склав іспити на звання псаломщика і був посвячений у стихар, а 1894 року його призначили вчителем до Усть-Полазнинської школи грамоти. У 1899 році його перемістили до Філатовської церкви села Башиловське Кунгурського повіту, 1902-го року перевели до Вознесенської церкви в селі Устинове Осинського повіту й призначили вчителем співу в Устиновських жіночому, чоловічому та сільськогосподарському училищах і в Ташковській школі грамоти.

У 1899-му і 1901 роках Веніамін навчався на курсах співу і з 1899-го до 1912 року був учителем співу в Осинському однокласному місіонерському училищі. 1902 року був переведений до Успенської церкви в місті Оханську і 21 жовтня того ж року висвячений у сан диякона до цієї ж церкви. У 1903–1904 роках отець Веніамін був учителем співу в Оханській жіночій прогімназії, а 1906 року був призначений законовчителем Поташинського земського училища.

22 грудня 1907 року диякон Веніамін був рукопокладений на священника до Покровської церкви в селі Ясил Осинського повіту. Окрім того, його призначили законовчителем і вчителем співу в Ключиковській церковно-парафіяльній школі, а також законовчителем та завідувачем Мєжевської церковно-парафіяльної школи.

1909 року отця Веніаміна відрядили для виконання пастирських обов’язків до споруджуваної Казанської церкви в селі Мєжевка, а 1910 року призначили священником цієї церкви й головою організованих ним при ній церковнопарафіяльної благодійної установи, шкільного гуртка і Товариства тверезості. У 1912 році отець Веніамін був переведений до Іллінської церкви села Бедряж Осинського повіту і призначений законовчителем Єрминського земського й Качкинського місіонерського училищ та головою Єрминського товариства тверезості і Єрминського місіонерського гуртка, відкритих за його ініціативою.

1916 року священник був призначений служити до Казанського храму в селі Ново-Паїнське Оханського повіту і законовчителем Ново-Паїнського двокласного училища. Рік потому парафіяни обрали його настоятелем цього храму, і 17 серпня консисторія затвердила його на цій посаді. Того ж року отця Веніаміна обрали головою парафіяльної благодійної установи і парафіяльної ради.

Священник Веніамін Луканін був розстріляний безбожниками-більшовиками, які прийшли до влади, восени 1918 року.