...
Житія святих,  Червень

Священномученик Василій Ситников, диякон

День пам'яті (н. ст.)

Місяця червня на 28-й день / у неділю, найближчу до 25 січня, — Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської (перехідне)

Священномученик Василій — Василій Іванович Ситников — був дияконом Далматовської Миколаївської церкви в Пермській губернії. Він закінчив три класи духовного училища і з 1885 року служив псаломщиком.

1898 року Василій був висвячений на диякона, і він служив спочатку в Іоанно-Предтеченській церкві в селі Ізьєдугінському Шадринського повіту Єкатеринбурзької єпархії, а потім у храмі Різдва Богородиці в селі Бакланське того ж повіту. 5 листопада 1913 року його перевели до Миколаївської церкви міста Далматова, де він прийняв мученицьку кончину від безбожників, які прийшли до влади.

У 1918 році, після того як його побратими-священники Володимир Сергєєв і Олександр Сидоров були заарештовані, диякон Василій став докоряти безбожникам за розграбування майна заарештованих пастирів. Вони зауважили це і помстилися. Диякона Василія Ситникова було вбито наступного дня після мученицької кончини пастирів, які служили разом із ним, — 28 червня 1918 року.