Священномученик Василій Ситников, диякон 63f38d475b5c6070701087

Священномученик Василій Ситников, диякон

Священномученик Василь – Василь Іванович Ситников – був дияконом Далматовської Миколаївської церкви в Пермській губернії. Він закінчив три класи духовного училища і з 1885 року служив псаломщиком; 1898 року його висвятили на диякона, і він служив спочатку в Іоанно-Предтеченській церкві в селі Ізьєдугінському Шадринського повіту Єкатеринбурзької єпархії, а потім у храмі Різдва Богородиці в селі Бакланське того ж повіту. 5 листопада 1913 року його перевели до Миколаївської церкви міста Далматова, де він прийняв мученицьку кончину від безбожників, які прийшли до влади. У 1918 році, після того як його побратими-священики Володимир Сергєєв і Олександр Сидоров були заарештовані, диякон Василь став докоряти безбожникам за розграбування майна заарештованих пастирів. Вони відзначили це і помстилися. Диякона Василя Ситникова було вбито наступного дня після мученицької кончини пастирів, які служили разом із ним, – 28 червня 1918 року.