Священномученик Василій Коклін, пресвітер koklin
Березень,  Житія святих

Священномученик Василій Коклін, пресвітер

Місяця березня на 23-й день.

Священномученик Василь народився 20 січня 1883 року у Москві сім’ї купця Павла Коклина, власника посудогосподарського магазину. Закінчивши чотирикласне міське училище, він став допомагати батькові. Під час Першої світової війни з 1915 до 1918 року служив в армії рядовим. Після повернення з фронту Василь Павлович знову став допомагати батькові у торгівлі – у 1922–1927 роках вони мали намет на Зацепському ринку. 1927 року Василь був висвячений на священика і служив у Знам’янській церкві в селі Перово

Священика Василя Кокліна було заарештовано 21 січня 1938 року разом з групою духовенства, яке служило в храмах Ухтомського району Московської області. Відразу після арешту влада допитала священика.
– Наслідком встановлено, що ви, як член контрреволюційної організації, керівником якої був благочинний Воздвиженський, вели активну контрреволюційну діяльність. Чи ви це визнаєте?
– Ні, це я заперечую.
– Наслідком встановлено, що ви висловлювали поразницькі настрої щодо радянської влади. Чи ви це визнаєте?
– Ні, це я заперечую і винним себе у контрреволюційній діяльності не визнаю.
Оскільки отець Василь відмовлявся визнати себе винним, йому влаштували очну ставку зі священиком церкви, де він служив, – Сергієм Сахаровим, який погодився давати свідчення, потрібні слідству.
– Сергій Миколайович Сахаров підтверджує, що ви є членом контрреволюційної групи духовенства, керівником якої був Володимир Федорович Воздвиженський, та вели активну боротьбу проти радянської влади. Чи ви це визнаєте?
– Ні, це я заперечую, – відповів священик.
На цьому допити та очні ставки було закінчено.
15 березня 1938 року трійка НКВС засудила отця Василя до розстрілу. Священика Василя Кокліна розстріляли 5 квітня 1938 року і поховали в невідомій спільній могилі на полігоні Бутово під Москвою.