...
Священномученик Василій Гур'єв p1dm3h2d4uldt152pisgmordu03
Житія святих,  Вересень

Священномученик Василій Гур’єв

Місяця вересня на 30-й день

Священномученик Василь народився 1869 року в селі Філі Московського повіту Московської губернії в сім’ї священика Віктора Гур’єва. Після закінчення Московської Духовної семінарії Василь був висвячений на священика і служив у Знам’янській церкві в селі Кунцеве Московського повіту. У 1929 році він був заарештований і засуджений до півтора року тюремного ув’язнення, але потім суд наступної інстанції змінив вирок, замінивши ув’язнення трьомастами рублями штрафу. У 1932 році Знам’янський храм був закритий і священик перейшов служити до храму Спаса Нерукотворного Образу на Сетуні, де він прослужив до останнього арешту.
Батька Василя заарештували 21 вересня 1937 року і утримували спочатку в Кунцевському районному відділенні НКВС, а потім його перевели до Таганської в’язниці в Москві.
Свідки – священик і диякон, які були допитані раніше, – погодилися підписати свідчення проти отця Василя, ніби він входив у контрреволюційну організацію, але охарактеризували його як людину глибоко віруючу, а диякон навіть додав, що «Гур’єва людина дуже божественна». Отця Василя допитали відразу ж після арешту.
– Ви заарештовані як учасник контрреволюційної терористичної групи, яка існувала в Кунцевському районі. Вимагаємо від вас правдивих свідчень! – заявив слідчий.
– Це я заперечую, до жодної терористичної групи я не належав і про існування такої не знаю.
Слідчий перерахував людей, які дали проти отця Василя свідчення, і запитав, чи знає їхній священик, на що той відповів, що людей цих знає, але «розмов антирадянського спрямування… ніколи від названих мною вище осіб не чув». Слідчий зачитав свідчення, дані проти священика іншими, зокрема, що запрошений на поминки він у зв’язку з майбутніми виборами висловлював злість на адресу радянської влади.
– Вимагаємо правдивих свідчень! – повторив слідчий.
– Я не заперечую, що я справді бував на поминках у цілого ряду осіб, які мешкають у місті Кунцево, але розмов контрреволюційного порядку я ніколи ні з ким не вів.
Відповідаючи на додаткові запитання слідчого та зачитані ним лжесвідчення, отець Василь повторив, що людей цих знає, але до складу контрреволюційної терористичної групи він не входив і жодної контрреволюційної роботи не вів.
Того ж дня слідчий провів очні ставки між священиком і свідками, але отець Василь категорично відкинув усі лжесвідчення і не визнав себе винним у висунутих проти нього звинуваченнях. 10 жовтня 1937 року трійка НКВС засудила отця Василя до розстрілу. Священика Василя Гур’єва було розстріляно 13 жовтня 1937 року і поховано у спільній невідомій могилі на полігоні Бутово під Москвою.

Знайшли помилку