Священномученик Василь Преображенський, пресвітер p1eamqh4rt1hpj8ihfdcmpbj63

Священномученик Василь Преображенський, пресвітер

Священномученик Василь народився 23 січня 1876 року в селі Крутець Дикушинської волості Пошехонського повіту Ярославської губернії в сім’ї псаломщика Костянтина Преображенського. Освіту Василь здобув у духовному училищі; 1916 року його призвали в армію, де він служив писарем до 1917 року.
У роки гонінь на Російську Православну Церкву Василь виявив бажання стати священиком – його висвятили, і він служив у Миколо-Різдвяному храмі в селі Верхів’я на Півдні Єрмаковського району Ярославської області. У 1937 році храм закрили, і священик переїхав у село Покров-Рогулі Пріухринської сільради; оселившись у будинку церковного старости, він хрестив, сповідував і відспівував удома.
28 грудня 1937 року отець Василь був заарештований і звинувачений у зриві зборів, присвячених виборам у Верховну Раду СРСР, у наклепі на політику радянського уряду й антирадянській агітації. Шістдесятидворічний священик був на той час настільки виснажений гоніннями попередніх років, що тюремні лікарі змушені були засвідчити його фізичну неміч і дати висновок, що він “важку фізичну працю виконувати не може”.
26 квітня 1938 року суд зібрався на засідання, куди під конвоєм доставили священика, але його відклали, оскільки “через розлив річок і розбір мостів” не з’явилися свідки. Наступне засідання відбулося 15 травня 1938 року. Але і цього разу свідки не з’явилися в повному складі, деякі з них були хворі, а один поїхав невідомо куди. Наступне засідання суду відбулося 16 червня 1938 року. На суді отець Василь знову відкинув пред’явлені йому звинувачення в контрреволюційній діяльності, погодившись лише з тим, що він справді звершував релігійні обряди і хрестив на прохання батьків двох немовлят – одного трьох місяців, а іншого дев’яти. Того ж дня Спеціальна Колегія Ярославського обласного суду засудила його до десяти років ув’язнення у виправно-трудовий табір.
Священик Василь Преображенський помер 14 червня 1940 року в Ярославській виправно-трудовій колонії і був похований у безвісній могилі.