Священномученик Василій Побєдоносцев пресвітер

День пам'яті (н. ст.)

Місяця червня на 10-й день / у неділю, найближчу до 25 січня, — Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської (перехідне) / місяця січня на 29-й день — Собор Єкатеринбурзьких святих

Священномученик Василій — Василій Володимирович Побєдоносцев — народився 1848 року. 1870 року він закінчив Пермську духовну семінарію, 1878 року був висвячений на священника і став служити у Свято-Троїцькому соборі Кам’янського заводу Камишловського повіту Пермської губернії. Співчуваючи бідним студентам, отець Василій став дійсним членом Комітету допомоги недостатнім вихованцям Пермської духовної семінарії. З 1896 року він був призначений благочинним другого округу Камишловського повіту.

У 1899 році священник був нагороджений наперсним хрестом. 29 березня 1906 року отець Василій відповідно до свого прохання був звільнений з посади благочинного. У 1912 році він був зведений в сан протоієрея.

Після приходу до влади безбожників-більшовиків протоієрея Василія Побєдоносцева, якому виповнилося тоді сімдесят років, заарештували і закатували. 10 червня 1918 року йому відсікли голову.