Священномученик Василій Мирожин Vasiliy Mirogin
Житія святих,  Грудень

Священномученик Василій Мирожин

Місяця грудня в 7-й день

Священномученик Василій Іванович Мирожин народився 1865 року в селі Горяйново Рязанської губернії в сім’ї псаломщика. Закінчив Рязанську духовну семінарію і служив чиновником в акцизному відомстві.

Після революції, коли почалися гоніння на Церкву, Василь Іванович вирішив прийняти священицький сан і присвятити своє життя Богу і проповіді Євангелія. Служив у Благовіщенській церкві міста Зарайська Московської області. За старанне служіння був зведений у сан протоієрея.

Отець Василь на кожній службі виголошував проповіді, наставляючи людей у вірі та благочесті, що під час арешту було поставлено йому в провину.

У 1937 році влада вирішила закрити церкву і передати її будівлю під клуб нібито за клопотанням робітників і службовців фабрики, яка розташована поруч із церквою. Але отець Василь і парафіяни стали на захист храму, вирішивши боротися за справу Божу до кінця.

5 вересня 1937 року отець Василь був заарештований за ведення антирадянської роботи і поміщений у Таганську в’язницю. Через 2 місяці йому було оголошено вирок – 10 років ув’язнення у виправно-трудовому таборі на Далекому Сході. Не витримавши нелюдських умов утримання в таборі, протоієрей Василь Мирожин помер 20 грудня 1941 року в Маріїнському пересильному пункті Кемеровської області і був похований у безвісній могилі.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських 12 жовтня 2007 року визначенням Священного Синоду Руської Православної Церкви.