Священномученик Василій Міліцин пресвітер

День пам'яті (н. ст.)

Місяця червня на 25-й день / у неділю, найближчу до 25 січня, — Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської (перехідне) / місяця січня на 29-й день — Собор Єкатеринбурзьких святих

Священномученик Василій — Василій Степанович Міліцин — народився 1861 року. Закінчивши Камишловське повітове училище, він 1887 року був рукопокладений на диякона, служив у храмі у Воскресенській слободі Челябінського повіту Оренбурзької губернії.

8 лютого 1894 року диякона Василія було переведено до Спасо-Преображенського собору в місті Шадринську. У 1897 році він був висвячений на священника і став служити у Преображенському храмі Верхньо-Уфалейського заводу Єкатеринбурзької єпархії, а потім у храмі села Кунгурське.

9 серпня 1907 року отець Василій був призначений до Входо-Єрусалимського храму Нижньо-Тагільського заводу Верхотурського повіту, а 7 жовтня 1909 року був направлений до Микільського храму села Верх-Ключевське Камишловського повіту. 1915 року він служив у Спасо-Преображенській церкві села Олексіївське того ж повіту.

Священник Василій Міліцин був убитий безбожниками-більшовиками 25 червня 1918 року в місті Камишлові.