...

Священномученик Валентин Бєлов, пресвітер

Священномученик Валентин народився 1891 року в сім’ї диякона Михайла Бєлова. Він вступив до Пермського духовного училища, але з третього класу перейшов навчатися до 1-го Усовського двокласного училища, яке закінчив 1907 року, і 1909 року його призначили псаломщиком до Покровської церкви в селі Поташка Красноуфімського повіту Пермської губернії, одночасно він був за самовчителем Черкасівського початкового училища. Побажавши служити Церкві у священному сані, Валентин витримав іспит на диякона і 21 жовтня 1914 року його висвятили єпископом Пермським Андроніком (Микольським) на диякона до цього ж храму. У 1915 році духовенство округу обрало його на посаду керівника співочих курсів. З 1910-го по 1915 рік він був регентом у Покровській церкві.
1 січня 1917 року диякон Валентин був переведений до Спасо-Преображенського пермського собору і служив на архієрейських службах іподияконом. Після арешту і мученицької кончини 7 (20) червня 1918 року архієпископа Андроніка диякона Валентина 9 грудня 1918 року було визначено священиком до Троїцького храму Ашапського заводу Осинського повіту, висвячено і 17 грудня того ж року відправлено туди служити. Але не довгим було його священицьке служіння – у грудні 1918 року він був порубаний шашками і розстріляний більшовиками.