Священномученик Валентин Бєлов пресвітер

День пам'яті (н. ст.)

Місяця червня на 7-й день / у неділю, найближчу до 25 січня, — Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської (перехідне) / у неділю після 29 січня — Собор святих Пермської митрополії (перехідне)

Священномученик Валентин народився 1891 року в сім’ї диякона Михаїла Бєлова. Він вступив до Пермського духовного училища, але з третього класу перейшов навчатися до Першого Усовського двокласного училища, яке закінчив 1907 року. 1909 року Валентин був призначений псаломщиком до Покровської церкви в селі Поташка Красноуфимського повіту Пермської губернії, одночасно був законовчителем Черкасівського початкового училища.

Побажавши служити Церкві у священному сані, Валентин витримав іспит на диякона і 21 жовтня 1914 року єпископом Пермським Андроником (Нікольським) був висвячений  на диякона до цього ж храму. У 1915 році духовенство округу обрало його на посаду керівника співочих курсів. Окрім того, з 1910-го до 1915 року включно він був регентом у Покровській церкві.

1 січня 1917 року диякон Валентин був переведений до Спасо-Преображенського пермського собору і служив на архієрейських службах іподияконом. Після арешту і мученицької кончини 7 (20) червня 1918 року архієпископа Андроника диякон Валентин був призначений священником до Троїцького храму Ашапського заводу Осинського повіту, рукопокладений і невдовзі відправлений туди служити.

Священницьке служіння отця Валентина виявилося недовгим — у грудні 1918 року він був порубаний шашками і розстріляний більшовиками.