...
Священномученик В'ячеслав Занков p1dm3gh3sm118011991etf14bc1laq3
Житія святих,  Вересень

Священномученик В’ячеслав Занков

Місяця вересня на 30-й день

Священномученик В’ячеслав народився у 1892 році у місті Сичівка Смоленської губернії у дворянській родині. Його батько Сергій Занков служив інспектором народних училищ Москви та Московської губернії.
У 1914 році В’ячеслав Сергійович вступив до Московського університету, який закінчив у 1918 році і став працювати вчителем школи № 11 Рогозько-Симонівського району Москви.
У 1920 та 1921 роках він працював у відділі народної освіти Рогозько-Симонівського району, а у 1921-1923 роках був співробітником відділу вищих навчальних закладів Народного комісаріату освіти. У цей час він уже був священиком.
В’ячеслав Сергійович був висвячений на священика в 1920 році до храму Святої Трійці, що в Зубові в Москві, в якому він прослужив до 1932 року, коли був переведений до храму святителя Миколая в Хамовниках. Зведений у сан протоієрея. У 1934 році нагороджений хрестом із прикрасами. У тому ж році був переведений до Покровської церкви в селі Черкізове, а в 1936 призначений служити в Казанський храм села Котельники.
На новому місці він організував ремонт храму, продовжував невпинно проповідувати Боже слово, закликав парафіян до старанної молитви. Згодом голова сільради звинуватив його в тому, що «він веде агітацію… серед підлітків та дітей. Змушує їх молитися». А свідок у справі показував: «Під час похорону моєї дитини в церкві були діти», і священик Занков сказав їм: «Ви, дівчатка, моліться і співайте за мною». Одну з цих дівчаток викликали на допит у НКВС, і вона підтвердила, що «багато школярів ходять до церкви Занкова».
Свідки показали, що жінкам отець В’ячеслав говорив про аборти: «Багато хто через погану матеріальну забезпеченість вбиває своїх дітей і гріха не бояться, оскільки життя в них таке, що ніколи думати про свої гріхи і про життя після смерті. Ви, жінки, не спокушайтеся, як спокусився багато хто».
Протоієрея В’ячеслава заарештували в ніч з 16 на 17 вересня 1937 року і, звинувативши у контрреволюційній діяльності, утримували під вартою у Таганській в’язниці. При арешті у нього знайшли надруковані на машинці лекції професора Московської Духовної академії Н.Д. Кузнєцова за курсом «Обгрунтування християнського світогляду», прочитані тим 1922 року, рукопис 1912 року «Однобічність у судженнях щодо змісту духовенства» священика Воскресенської церкви міста Самари Василя
Красносамарського та конспект лекцій з курсу «Сучасна апологетика» 1923 року, написаний рукою отця В’ячеслава. Ці апологетичні твори стали об’єктом пильної уваги слідчих НКВС.
9 жовтня 1937 року трійка НКВС засудила отця В’ячеслава до розстрілу. Протоієрей В’ячеслав Занков був розстріляний 13 жовтня 1937 року та похований у безвісній спільній могилі на полігоні Бутово під Москвою.

Знайшли помилку