Священномученик В'ячеслав Закедський, пресвітер p1e2j4gipf1qs694c1j2u1lkunbo3
Житія святих,  Серпень

Священномученик В’ячеслав Закедський, пресвітер

Місяця серпня на 10-й день

Священномученик В’ячеслав – В’ячеслав Іванович Закедський – народився 1879 року в родині священика. У 1900 році він закінчив курс Ярославської Духовної Семінарії та був призначений учителем церковно-парафіяльної школи в село Толгоболь Ярославського повіту. У цей період він одружується з Надією Митрофанівною Солонцовою, донькою диякона Рибінського Спасо-Преображенського собору Митрофана Тимофійовича Солонцова, який походив зі старовинного священицького роду.
21 січня 1901 року В’ячеслава Закедського висвятили в сан диякона до Преображенського собору міста Рибінська, і водночас призначили законовчителем соборної церковно-парафіяльної школи. У 1909 році він був визначений також законовчителем VIII парафіяльного початкового училища. До святкування 25-річчя церковно-парафіяльних шкіл отець В’ячеслав був нагороджений медаллю.
Після лютневої революції в травні 1917 р. диякона Закедського було переведено до тюремної церкви міста Рибінська та возведено в сан священика. Мабуть, у цій церкві в період придушення Ярославського повстання в ніч на 10/23 серпня 1918 року його жорстоко поранили, від чого він незабаром помер. Його поховали на міському кладовищі при церкві Святителя Тихона Задонського.
26 грудня 2001 року за поданням Ярославської єпархії Священний Синод Російської Православної Церкви ухвалив ухвалу про канонізацію священномученика священика В’ячеслава Закедського.