Житія святих,  Січень

Священномученик В’ячеслав Інфантов

Місяця січня на 1-й день

Священномученик В’ячеслав Олександрович Інфантов народився 1883 року в селі Мордовське Афоніно Самарської губернії в сім’ї писаря. Навчався в духовній семінарії. Прийняв ієрейський сан і проходив служіння на парафії.

У 1930 році отець В’ячеслав був заарештований за звинуваченням в “антирадянській агітації”. Близько півроку його протримали в Самарській в’язниці.

У 1937 році був другий арешт, на момент якого отець В’ячеслав “проживав у Куйбишеві без певних занять”. Він проходив у груповій “справі архієпископа Олександра (Трапіцина) та ін. Самара, 1938 р.” і обвинувачувався в “участі в підпільній контрреволюційній церковно-сектантській організації”. Незважаючи на те, що отець В’ячеслав не визнав за собою жодної провини, його засудили до розстрілу.

Розправа над священномучеником сталася 8 лютого 1938 року. Він був похований у спільній могилі в Куйбишеві.

Причислений до лику святих новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.