Священномученик Тимофій Ульянов пресвітер

День пам'яті (н. ст.)

Місяця червня на 10-й день / у неділю, найближчу до 25 січня, — Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської (перехідне)

Священномученик Тимофій народився 3 травня 1900 року в селі Трубниково Кірсановського повіту Тамбовської губернії в сім’ї селянина Костянтина Ульянова. Закінчивши земську школу, Тимофій 1917 року вступив служити до храму псаломщиком.

У 1931 році Тимофій Костянтинович переїхав до Московської області. 1932 року він був висвячений на диякона і того ж року на священника, служив у Вознесенському храмі в селі Сатино-Руське Подільського району.

Отець Тимофій був заарештований 26 листопада 1937 року і ув’язнений в Серпухові. Як свідки проти нього були залучені голови сільради і колгоспу. Голова сільради сказав, що священник, зайшовши до приміщення сільради для отримання відомостей про свої зобов’язання перед державою, у присутності сторонніх людей, які там перебували, став скаржитися і висловлювати контрреволюційні настрої, стверджуючи, що радянська влада знущається з духовенства, вимагаючи від нього сплати непосильних податків, не рахуючись із доходами. У свою чергу, голова колгоспу заявив, що священник вів серед селян агітацію щодо залучення їх до церкви, і колгоспники, бувало, докоряли голові, що він не пускає їх до церкви, примушує працювати в той час, коли люди йдуть до церкви, а їм не надається такої можливості.

1 грудня 1937 року трійка НКВС засудила отця Тимофія до десяти років ув’язнення у виправно-трудовому таборі. Перед відправленням на етап священник був переведений до Таганської в’язниці в Москві.

Священномученик Тимофій Ульянов помер 23 червня 1940 року від голоду у другому лазареті Нижньо-Амурського виправно-трудового табору в місті Совєтська Гавань Хабаровського краю і був похований у невідомій могилі на табірному кладовищі.