Священномученик Тимофій Ульянов, пресвітер p1ebekg95e1i8vvu36tl114l1qbh3

Священномученик Тимофій Ульянов, пресвітер

Священномученик Тимофій народився 3 травня 1900 року в селі Трубниково Кірсановського повіту Тамбовської губернії в сім’ї селянина Костянтина Ульянова. Закінчивши земську школу, Тимофій 1917 року вступив служити в храм псаломщиком.
У 1931 році Тимофій Костянтинович переїхав до Московської області. У 1932 році його висвятили на диякона і того ж року на священика, він служив у Вознесенському храмі в селі Сатино-Руське Подільського району.
Отець Тимофій був заарештований 26 листопада 1937 року і ув’язнений у в’язницю в Серпухові. Як свідків проти нього були залучені голови сільради і колгоспу. Голова сільради показав, що священик, зайшовши в приміщення сільради для отримання відомостей про свої зобов’язання перед державою, у присутності сторонніх людей, які перебували в сільраді, почав скаржитися і висловлювати контрреволюційні настрої, стверджуючи, що радянська влада знущається з духівництва, вимагаючи від нього сплати непосильних податків, не рахуючись із доходами. Голова колгоспу показав, що священик вів серед селян агітацію щодо залучення їх до церкви, і колгоспники, бувало, докоряли голові, що він не пускає їх до церкви, примушує працювати в той час, коли люди йдуть до церкви, а їм не надається такої можливості.
– Поясніть, послідовником якої орієнтації ви були до дня вашого арешту? – запитав отця Тимофія слідчий.
– До дня мого арешту я був послідовником тихонівської орієнтації, – відповів священик, і на цьому допити було закінчено.
1 грудня 1937 року трійка НКВС засудила отця Тимофія до десяти років ув’язнення у виправно-трудовий табір. Перед відправленням на етап священик був переведений у Таганську в’язницю в Москві.
Священик Тимофій Ульянов помер 23 червня 1940 року від голоду у 2-му лазареті Нижньо-Амурського виправно-трудового табору в місті Совєтська Гавань Хабаровського краю і був похований у невідомій могилі на табірному кладовищі.