Священномученик Симон (Шлеєв), Уфимський, єпископ p1apsb700d14ol6gq1nb11ljg16dq3
Житія святих,  Серпень

Священномученик Симон (Шлеєв), Уфимський, єпископ

Місяця серпня на 5-й день

Священномученик Симон, єдиновірський єпископ Уфимський (у миру Шлєєв Симеон Іванович) народився 1873 року в Симбірській губернії. Після закінчення Нижегородської Духовної Семінарії вступив вільним слухачем до Казанської Духовної Академії, яку закінчив 1899 року зі ступенем кандидата богослов’я. 17 січня 1900 року його висвятили на священика до єдиновірської церкви Казані, а з 7 лютого 1905 року призначають священиком Микільської єдиновірської церкви Санкт-Петербурга. З 22 листопада 1907 року він – настоятель цього храму.
Протоієрей Симеон був хіротонізований Святішим Патріархом Тихоном в Олександро-Невській Лаврі 16 червня 1918 року і призначений на новозасновану єдиновірську кафедру єпископом Охтенським. З 1920 року він – єдиновірський єпископ Уфимський, а в лютому 1921 року був призначений на кафедру в Уфу правлячим єпископом.
Владику було вбито під час повернення у свою резиденцію з кафедрального собору 5 (18) серпня 1921 року.
Зарахований до лику святих Новомучеників і Сповідників Російських на Ювілейному Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви в серпні 2000 року для загальноцерковного шанування.