Житія святих,  Вересень

Священномученик Стефан Ярошевич, пресвитер

Місяця вересня на 2-й день

Священномученик Стефан – Степан Олександрович Ярошевич – народився 1883 року в селі Осташкове Проскурівського повіту Подільської губернії в сім’ї псаломщика. Степан Олександрович здобув середню освіту і став священиком. Відомо, що з 1930 по 1935 рік він служив у селі Горячівка Вінницької області.
7 листопада 1935 року отця Стефана заарештували і засудили до 6 років виправно-трудового табору. Відбувати термін йому довелося в Коктун-Кульському відділенні Карлагу НКВС (Карагандинська область, Казахстан), де він працював будівельником на 6-й дільниці. У серпні 1937 року в Карлазі провели кілька арештів, був заарештований і отець Стефан. Усім, хто проходив у груповій “справі священика Василя Зеленського та ін.”, висунули обвинувачення. Отцю Стефану було інкриміновано: “перебував у к/р групі, яка влаштовувала нелегальні моління на сопках, де спорудили хрест, а/з агітація, влаштовував панахиду за розстріляними ворогами народу, відмовився вийти на ударник зі скиртування сіна”. В обвинувальному висновку роз’яснювалося: “…після розстрілу ворогів народу Тухачевського та ін. спільно із Зеленським влаштував панахиду за розстріляними, називаючи їх своїми людьми”. Винним себе отець Стефан не визнав, на допитах давав коротку відповідь: “Нічого не говорив, нічого не знаю. Знаю тільки Зеленського”.
10 вересня 1937 року трійка при УНКВС по Карагандинській області засудила ієрея Стефана Ярошевича до вищої міри покарання. 15 вересня того ж року він був розстріляний разом із єпископом Дамаскіним (Цедриком) та іншими священнослужителями.

Знайшли помилку