Священномученик Стефан Грачов, пресвітер p1b81mt07c1o9654a8l79kkto93
Житія святих,  Січень

Священномученик Стефан Грачов, пресвітер

Місяця січня на 25-й день

Священномученик Стефан Федорович Грачов народився 1886 року в селі Тростна Орловської губернії в сім’ї селян. У 10-річному віці він вступив до Площанської пустині. При досягненні повноліття був зарахований послушником. У 1914 році його призвали в армію, брав участь у боях під Вільно і Гродно. Після демобілізації з армії в 1918 році знову вступив до рідного монастиря і ніс там послух аж до закриття обителі в 1921 році. Через деякий час він одружився. У 1930 році його висвятили на священика до Благовіщенського храму села Крапивна Навлинського району Брянського округу. Потім його перевели до храму Макарія Великого села Холмецький хутір Брасівського району.

Отець Стефан був суворий за характером, але всіма улюблений і шанований. Сам вів господарство. Дбав про те, щоб у його будинку знаходили прожиток жебраки. Якщо до нього приходили причастити або пособорувати хворого, нікому не відмовляв, навіть у годину гонінь.

1936 року отця Стефана заарештували за звинуваченням в антирадянській агітації та ув’язнили в тюрму міста Брянська. Через три місяці допитів його було звільнено за недоведеністю обвинувачення. У в’язниці священика примушували зректися віри, але він відповів, що нестиме свій хрест до кінця. Рідні пропонували йому залишити парафію і виїхати до брата в Брянськ, але отець Стефан відмовився.

5 вересня 1937 року його повторно заарештували за звинуваченням у контрреволюційній діяльності та помістили в брянську в’язницю. Винним себе отець Стефан не визнав. Був засуджений до вищої міри покарання. Розстріляний 7 лютого 1938 року в Брянську.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських 17 липня 2006 року визначенням Священного Синоду Руської Православної Церкви.