...
Березень,  Житія святих

Священномученик Сергій Цвєтков

Місяця березня на 9-й день.

Священномученик Сергій народився 1869 року в місті Москві в сім’ї священика Никанора Цвєткова. У 1892 році він закінчив Московську Духовну семінарію і того ж року його висвятили на диякона до Воскресенської церкви села Вешняково Московського повіту[5], а 1902 року – на священика до цього ж храму.

З 1892 року отець Сергій був законовчителем у Вихинській церковнопарафіяльній школі та в Люберецькому земському училищі, з 1910 року – у 4-му міщанському міському та в земському початковому і в Смоленському жіночому міському училищах. 1917 року отець Сергій був призначений духівником благочиння, 1918 року – нагороджений наперсним хрестом, 1920-го – зведений у сан протоієрея.
Вперше отець Сергій був заарештований ВЧК 1919 року разом зі своїм сином Миколою, який був заарештований як офіцер царської армії і розстріляний. Отця Сергія протримали тоді у в’язниці три тижні і звільнили.
Знову він був заарештований у січні 1938 року.
– Чи знаєте ви благочинного Володимира Федоровича Воздвиженського і чи часто його відвідували? – запитав слідчий.
– Володимира Федоровича Воздвиженського я знаю добре і часто відвідував його квартиру, – відповів отець Сергій.
– Слідством встановлено, що ви були членом контрреволюційного угруповання, керованого Воздвиженським. Чи визнаєте ви це?
– Ні, я це заперечую.

– Слідству відомо, що ви, будучи членом контрреволюційного угруповання, вели серед населення контрреволюційну діяльність. Чи визнаєте ви це?
– Ні, я це заперечую.
– Слідством встановлено, що ви висловлювали контрреволюційного характеру наклеп проти радянської влади і пораженські настрої. Чи визнаєте ви це?
– Ні, я це заперечую, винним себе в контрреволюційній діяльності не визнаю.
Знову був викликаний як свідок обвинувачення священик Сергій Сахаров, який дав необхідні слідчим свідчення, але отець Сергій усі їх відкинув.
5 березня 1938 року слідство було закінчено. Усіх священиків звинувачували в тому, що вони “восени 1937 року зорганізувалися в контрреволюційну групу, яку очолив Воздвиженський, і, проводячи серед населення Ухтомського району контрреволюційну агітацію, поставили собі за мету проповідувати монархічний лад, чинити протидію політиці партії та радянської влади, створення серед населення невдоволення та проведення підготовки населення до приходу нової, капіталістичної влади”…

15 березня 1938 року трійка НКВС засудила священиків Сергія Лебедєва, Сергія Цвєткова, Олексія Смирнова і Димитрія Глівенка до розстрілу. 22 березня 1938 року протоієреїв Сергія Лебедєва, Сергія Цвєткова, Олексія Смирнова і священика Димитрія Глівенка було розстріляно та поховано в невідомій спільній могилі на полігоні Бутово під Москвою.

Знайшли помилку