Житія святих,  Квітень

Священномученик Сергій Рохлецов пресвітер

День пам'яті (н. ст.)

У неділю, найближчу до 25 січня, — Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської / місяця квітня на 25-й день

Священномученик Сергій народився 1876 року в сімʼї священника Дмитра Рохлецова, який служив в одному із храмів Великого Устюга. Після закінчення духовної семінарії Сергій був висвячений на священника до церкви великомучениці Параскеви Пʼятниці, де він і прослужив усе життя. До безбожної революції отець Сергій викладав Закон Божий у церковнопарафіяльній школі села Чижково. Пʼятницький храм знаходився за тридцять кілометрів від Великого Устюга і неподалік від пустельницької келії відомого в тих місцях подвижника Максима Югова.

За духовну налаштованість і старанне служіння старець Максим вибрав отця Сергія своїм духівником — у нього сповідався, йому доручив звершити після своєї смерті відспівування. Але й для отця Сергія була духовно корисна дружба з подвижником, і, сам шануючи старця, він благословляв і своїх парафіян звертатися до нього за порадами.

Храм великомучениці Параскеви стояв на віддалі від житла, посеред поля, і парафію становили кілька малонаселених сіл; іноді на службі збиралося парафіян неабияк, а іноді і нікого не було. Але скільки б не прийшло людей, отець Сергій служив майже щодня, і в цьому йому допомагали псаломщиця і вівтарниця. За багаторічну бездоганну службу отець Сергій був зведений у сан протоієрея та нагороджений митрою.

Протоієрея Сергія заарештували 4 грудня 1937 року та увʼязнили у вʼязниці у Великому Устюзі. Під час допиту священник винним себе не визнав.

— Вас обвинувачують у проведенні активної контрреволюційної діяльності. Чи визнаєте себе винним у цьому? — запитав його слідчий.

— У проведенні контрреволюційної діяльності я винним себе не визнаю, — відповів священник.

10 грудня 1937 року трійка НКВС засудила отця Сергія до десяти років увʼязнення у виправно-трудовому таборі. Протоієрей Сергій Рохлецов помер у вʼязниці у Великому Устюзі 8 травня 1938 року і був похований на міському кладовищі в спільній могилі.