Священномученик Сергій Кудрявцев Sergiy Kudryavtsev
Житія святих,  Грудень

Священномученик Сергій Кудрявцев

Місяця грудня на 2-й день

Священномученик Сергій Дмитрович Кудрявцев народився 1881 року в селі Фрянове Богородського повіту Московської губернії в сім’ї псаломщика. Навчався в Московській духовній семінарії. У 1911 році був висвячений на ієрея і визначений на місце другого священика Богородице-Різдвяної церкви села Аніскіна Богородського повіту. Під час Першої світової війни його відправили на фронт, а 1916 року він повернувся до парафіяльного служіння в сільських храмах Московської області. У 1930 році став настоятелем Богородице-Різдвяного храму села Аніскіна.

Близько 1934 року отець Сергій був засланий за “101-й кілометр” і переїхав у місто Киржач Іванівської промислової області. Удостоєний сану протоієрея. Пізніше він переїхав у місто Хвалинськ Саратовської області, де його призначили настоятелем храму на честь Воздвиження Хреста Господнього. Протоієрей Сергій став останнім настоятелем цього храму, з якого наприкінці 1936 року влаштували зерносховище.

У листопаді 1937 року отця Сергія заарештували за звинуваченням у “проведенні антирадянської агітації” та ув’язнили у Вольську в’язницю. На допитах від нього настійно вимагали зізнань у тому, що він нібито перебував у “контрреволюційній групі церковників”. Однак священик свою участь у такій групі заперечував і своєї провини в антирадянській діяльності не визнав. Загалом у “справі хвалинських церковників” було заарештовано 28 осіб. Двадцять із них було засуджено до вищої міри покарання, зокрема протоієрея Сергія Кудрявцева. Священномученик Сергій був розстріляний 15 грудня 1937 року в місті Вольську разом з іншими засудженими до смерті. Похований у безвісній братській могилі.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських 21 серпня 2007 року визначенням Священного Синоду Руської Православної Церкви.