Священномученик Петро Зінов'єв, пресвітер p1b40rcilo1rvh1vhj1kegm0o5683 1
Житія святих,  Грудень

Священномученик Петро Зінов’єв, пресвітер

Місяця грудня на 16-й день

Священномученик Петро народився 20 червня 1894 року у селі Березники Воскресенського повіту Саратовської губернії у сім’ї священика Костянтина Зинов’єва. У 1914 році Петро Костянтинович закінчив Духовну семінарію, якийсь час служив псаломщиком, а потім був висвячений на сан священика до храму міста Петровська Саратовської губернії. Був одружений, мав трьох дітей. У ті роки він мав невелике господарство — корову та двадцять дві десятини землі. Як не важко було жити під час перегонів, що почалися після 17-го року, але священик не залишав служби Богу заради земних благ. Так тривало до 1935 року, коли ОГПУ вимагало від священика виїхати із Саратовської області. А куди їхати? Як і багато священиків Нижнього Поволжя, де служив у двадцятих роках архієпископ Фаддей, він поїхав до цього праведника. У Тверській єпархії о. Петро одразу отримав місце священика у Воздвиженському храмі міста Бежецька, де прослужив до свого арешту в 1937 році. Хвиля гонінь, арештів та розстрілів призвела до того, що в єпархії майже не залишилося священиків. Отця Петра було заарештовано одним із останніх.

Вирішивши заарештувати священика, НКВС викликав «чергового свідка», який вісім років був регентом в одному з біженських храмів і тепер свідчив проти церковно-священнослужителів.

19 грудня знову було допитано колишнього регента та інших «чергових свідків».

Вночі арешту, 19 грудня, слідчий НКВС допитав священика.
21 грудня, слідчий склав обвинувальний висновок, до якого переписав свідчення лжесвідків. За кілька днів, 27 грудня, Трійка НКВС засудила о. Петра до розстрілу. Священика Петра Зінов’єва було розстріляно через десять днів після арешту — 29 грудня 1937 року.

Зарахований до святих Новомучеників і Сповідників Руських на Ювілейному Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви в серпні 2000 року для загальноцерковного шанування.