Священномученик Петро Зефіров, пресвітер p1e0gf57elip31ohf2ev1vni15hu3
Житія святих,  Липень

Священномученик Петро Зефіров, пресвітер

Місяця липня на 10-й день

Священик Петро Зефіров народився 1879 року в Ярославській губернії. Після закінчення Ярославської Духовної семінарії він три роки працював учителем у церковно-парафіяльній школі, потім одружився і був висвячений на священика до Микільської церкви в селі Ніколо-на-Едомі Романо-Борисоглібського повіту Ярославської губернії. У них із дружиною народилося шестеро дітей. Одночасно зі служінням на парафії отець Петро був завідувачем і закономірником у місцевій церковно-парафіяльній школі та закономірником у Ваулівській земській школі. У 1909 році отець Петро був обраний членом благочинницької ради.
У липні 1918 року священик Петро Зефіров був заарештований більшовиками. В ув’язненні в Романо-Борисоглібській в’язниці він перебував недовго: незабаром його розстріляли у дворі в’язниці. Відомості про розстріл надійшли від членів Ярославської Єпархіальної ради до Комісії з гонінь на Руську Православну Церкву, створеної при Священному Соборі 1917-1918 років, який ще продовжував тоді працювати і вже почав збирати свідчення про новомучеників.