Житія святих,  Липень

Священномученик Петро Зефіров пресвітер

День пам'яті (н. ст.)

Місяця липня на 10-й день / у неділю, найближчу до 25 січня, — Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської (перехідне) / місяця травня на 23-й день — Собор Ростово-Ярославських святих

Священник Петро Зефіров народився 1879 року в Ярославській губернії. Після закінчення Ярославської духовної семінарії він три роки працював учителем у церковно-парафіяльній школі, потім одружився і був висвячений на священника до Микільської церкви в селі Ніколо-на-Едомі Романо-Борисоглібського повіту Ярославської губернії. У отця Петра з дружиною народилося шестеро дітей.

Одночасно зі служінням на парафії отець Петро був завідувачем і законовчителем у місцевій церковно-парафіяльній школі та законовчителем у Ваулівській земській школі. 1909 року отець Петро був обраний членом благочинницької ради.

У липні 1918 року священник Петро Зефіров був заарештований більшовиками. В ув’язненні в Романо-Борисоглібській в’язниці він перебував недовго: невдовзі його розстріляли у дворі в’язниці. Відомості про розстріл надійшли від членів Ярославської Єпархіальної ради до Комісії з гонінь на Руську Православну Церкву, створеної при Священному Соборі 1917–1918 років, який ще продовжував тоді працювати і вже почав збирати свідчення про новомучеників.