Священномученик Петро Токарев, пресвітер p1e31br9mjts14e26jslkiu7s3
Житія святих,  Серпень

Священномученик Петро Токарев, пресвітер

Місяця серпня на 7-й день

Священномученик Петро (Петро Микитович Токарев) народився 1881 року в сім’ї міщанина Тульської губернії. Закінчив духовну семінарію і Демидовський Юридичний Ліцей, мав ступінь кандидата юридичних наук. У 1910 р. був висвячений на священика архієпископом Ярославським і Ростовським Тихоном, майбутнім Патріархом. Служив у Преображенській тюремній церкві м. Любима, потім у Богоявленському соборі. З 1919 року – в Ярославлі.
О. Петро був наділений чудовим даром слова. Слухаючи його проповіді про покаяння, про збереження вірності Христу і Його Церкві, парафіяни плакали.
О. Петра двічі, у 1923 і 1930 роках, заарештовували за “ведення антирадянської агітації, спробу створення контрреволюційної організації та допомогу засланим церковникам”. У 1937 р., коли о. Петро служив у Георгіївській церкві с. Обнорське Любимського району, його заарештували втретє. На єдиному допиті священик не визнав себе винним в антидержавній діяльності. 19 серпня 1937 р. його засудили до розстрілу, і того ж дня він прийняв мученицьку смерть. Зарахований до лику священномучеників 2000 року.