Житія святих,  Серпень

Священномученик Петро Решетніков, пресвітер

Місяця серпня на 30-й день

Народився 1886 року, в селянській родині. У 1899 році закінчив другокласну церковно-приходську школу.

28 вересня 1911 року висвячений у сан диякона до церкви села Іллінського Пермського повіту.

2 грудня 1914 року висвячений на ієрея і призначений на служіння до церкви села Бим Осинського повіту, але з відрядженням до церкви села Єрші того ж повіту.

22 квітня 1917 року отець Петро переведений у Плотніковську церкву Кунгурського повіту, але фактично продовжував служити в селі Єрші.

29 серпня / 11 вересня 1918 року після жорстоких тортур і знущань він був розстріляний червоноармійцями.

Як повідомляла газета “Освобождение России”: “У селі Єршах розстріляний священик Петро Решетніков і майно його розграбовано, так що сім’я залишилася без усяких засобів”.

2000 року священик Петро (Решетніков) прославлений у лику святих Новомучеників і Сповідників Руських.