Священномученик Петро Кузнєцов пресвітер

День пам'яті (н. ст.)

Місяця червня на 7-й день / у неділю, найближчу до 25 січня, — Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської (перехідне) / у неділю після 29 січня — Собор святих Пермської митрополії (перехідне)

Священномученик Петро народився 28 червня 1869 року в заводі Благовєщенському Уфимського повіту Уфимської губернії в сім’ї селянина Потапія Кузнєцова. У 1888 році Петро закінчив Благовєщенську вчительську семінарію і був призначений законовчителем і вчителем співу до Сепичевського земського училища Оханського повіту Пермської губернії. У 1900 році він склав іспит на диякона і був прийнятий в духовний стан та висвячений на диякона до Стрітенської церкви в село Сепичево. 1902 року його перевели до церкви на честь Різдва Христового Бісертського заводу Красноуфимського повіту і призначили законовчителем в Бісертській церковно-парафіяльній школі.

У 1906 році диякон Петро склав іспит на священника і 6 грудня того ж року був рукопокладений на ієрея до Вознесенської єдиновірної церкви Оханського повіту та відряджений для служіння до збудуваної в 1906 році Стефано-Сергіївської церкви в селі Рогалі, що в тому самому повіті. 1911 року його направили до храму святих апостолів Петра і Павла в заводі Павловському Оханського повіту і призначили законовчителем у Павловському та Одуйському жіночих училищах. У 1913 році отця Петра призначили головою павловської церковно-парафіяльної благодійної установи та завідувачем і законовчителем Нижньо-Тавицької церковно-парафіяльної школи, а в 1914 році призначили членом благочинницької ради.

Священник Петро Кузнєцов був розстріляний безбожниками-більшовиками в лютому 1919 року на станції Верещагіно Пермської губернії.