Священномученик Петро Корелін пресвітер

День пам'яті (н. ст.)

Місяця червня на 16-й день / у неділю, найближчу до 25 січня, — Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської (перехідне) / місяця січня на 29-й день — Собор Єкатеринбурзьких святих

Священномученик Петро, Петро Іванович Корелін, народився в 1864 році. У 1883 році він закінчив Пермську духовну семінарію і був призначений вчителем до Новопишмінського училища. 13 липня 1886 року Петро був висвячений на священника до Стрітенського храму в селі Іленське Ірбітського повіту Пермської губернії, а 12 квітня 1888 року його перевели до Богоявленської церкви в селі Кочнєвське Камишловського повіту. З 14 листопада 1904 року він став служити в Свято-Троїцькому соборі Кам’янського заводу того ж повіту, а в 1914 році отець Петро був призначений виконувачем обов’язків благочинного другого округу Камишловського повіту.

На початку ХХ століття всюди почала відчуватися недостатня активність парафіяльного життя, і стали вживати заходів для його пожвавлення, зокрема на терені просвіти народу. Отець Петро виписував книги і брошури для роздачі народу, організував благочинницьку окружну бібліотеку, куди виписували сім періодичних видань, влаштовував збори духовенства, на яких обговорювали прочитане. Але всі вжиті ним заходи через соціальну і духовну кризу, що почалася, могли допомогти вже лише небагатьом.

У 1918 році отець Петро увійшов до складу делегації, яка повинна була віддати більшовикам «заставу» за заарештованого єпископа Сибірського і Тобольського Гермогена (Долганьова), був разом з іншими її членами заарештований і ув’язнений в Єкатеринбурзі, а потім разом з єпископом Гермогеном ув’язнений у брудний і темний трюм пароплава «Ока». Близько опівночі 16 червня 1918 року його вивели на палубу і втопили в річці.