...
Священномученик Петро Корелін, пресвітер 63135d3424022584830391

Священномученик Петро Корелін, пресвітер

Петро Іванович Корелін – народився в 1864 році; в 1883 році він закінчив Пермську Духовну семінарію і був призначений вчителем у Новопишмінське училище. 13 липня 1886 року Петра висвятили на священика до Стрітенського храму в селі Іленське Ірбітського повіту Пермської губернії, а 12 квітня 1888 року перевели в Богоявленську церкву в селі Кочнєвське Камишловського повіту; з 14 листопада 1904 року він став служити в Свято-Троїцькому соборі Кам’янського заводу того ж повіту. У 1914 році отець Петро був призначений виконуючим посаду благочинного 2 округу Камишловського повіту.

На початку ХХ століття всюди почала відчуватися недостатня активність парафіяльного життя, і почали вживати заходів для його пожвавлення, і, зокрема, на терені освіти народу. Отець Петро виписував книги і брошури для роздачі народу, організував благочинницьку окружну бібліотеку, куди виписували сім періодичних видань, влаштовував збори духовенства, на яких обговорювали прочитане. Але всі вжиті ним заходи через соціальну і духовну кризу, що почалася, могли допомогти вже лише небагатьом. У 1918 році отець Петро був заарештований і ув’язнений у в’язницю в Єкатеринбурзі, а потім разом з єпископом Гермогеном ув’язнений у брудний і темний трюм пароплава “Ока”. Отець Петро випередив мученицьку кончину святителя. Близько опівночі 16 червня 1918 року його вивели на палубу і втопили в річці.