Житія святих,  Грудень

Священномученик Павло Понятський

Місяця грудня на 2-й день

Священномученик Павло Олександрович Понятський народився 1867 року в селі Бородіно Можайського повіту Московської губернії в сім’ї священика. Закінчив духовне училище, 1896 року був висвячений у сан диякона, служив у Вознесенському соборі міста Можайська, у 1920-х був висвячений у сан ієрея, служив там же.

Був заарештований 17 листопада 1932 року за звинуваченням в організації контрреволюційного антирадянського угруповання “з числа колишніх черниць і священиків церков, що оточують місто Можайськ, керував діяльністю даного угруповання, спрямованої проти господарських, політичних заходів радянської влади”. Утримувався отець Павло в Можайській в’язниці, був засуджений до трирічного заслання в Казахстан. Повернувся в січні 1934 року назад у Можайськ, але незабаром Вознесенський храм був захоплений обновленцями, а потім закритий владою. Отця Павла утримували діти, але він спілкувався з міським духовенством, за що був заарештований 6 грудня 1937 року. Звинуватили його в систематичному проведенні контрреволюційної діяльності, слідство тривало 2 дні. Батюшку перевели в Таганську в’язницю в Москві й засудили до розстрілу. Стратили 15 грудня 1937 року на підмосковному полігоні Бутове і поховали в безвісній спільній могилі.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських 18 серпня 2004 року постановою Священного Синоду Руської Православної Церкви.