Священномученик Павло Іванов, пресвітер p1dv713kmc1qqj44n77r1kepe9j3

Священномученик Павло Іванов, пресвітер

Священномученик Павло народився 1875 року в селі Цурикове Смоленського повіту Смоленської губернії в сім’ї священика Іоанна Іванова. Початкову освіту Павло здобув у духовному училищі. У 1898 році він закінчив Духовну семінарію і до 1901 року працював учителем у школі в селі Болшеве Бєльського повіту Смоленської губернії.
У 1901 році помер його батько-священик, і Павла висвятили на його місце в Успенський храм у селі Цурикове, де він служив до 1910 року, коли його призначили полковим священиком до 7-го Туркестанського стрілецького полку, що квартирував у ті часи в містах Коканді, Скобелеві та Андижані. Революція і громадянська війна застали його на службі в полку при 108-му госпіталі.
З 1919-го до 1926 року отець Павло служив у Покровському храмі в селі Тупичеве Городнянського повіту Чернігівської губернії. У 1926 році священик переїхав до Москви, де в цей час жила його мати, і його призначили служити в Успенський храм у село Обухово Сонячногірського району Московської області.
У березні 1938 року співробітники Солнєчногорського НКВС допитали штатних свідків, які підписали надані їм протоколи допитів; на підставі цих протоколів 23 березня отця Павла заарештували та ув’язнили спочатку до в’язниці в Солнєчногорську, а потім – до Таганської в’язниці в Москві. 25 березня слідчий допитав його.
– Слідство має дані, що ви займаєтеся контрреволюційною діяльністю. У червні 1937 року ви, перебуваючи в будинку одного колгоспника села Обухова, висловлювалися, що більшовики поневолюють народ, судять ні за що, зганяють на будівництво каналу Волга-Москва, говорили, що канал споруджено невинними людьми… що більшовики гноблять релігію, руйнують церкви, непосильними податками гноблять служителів, тільки завдяки західним країнам у нас ще існує релігія, – заявив священику слідчий.
– Винним себе у пред’явленій мені контрреволюційній діяльності не визнаю і її заперечую, таких висловлювань ніколи не було.
На цьому допити припинилися внаслідок арештів самих слідчих. На їхнє місце через деякий час прийшли інші, але це анітрохи не вплинуло на долю священика. 2 червня 1938 року трійка НКВС, на підставі тих самих свідчень лжесвідків, засудила отця Павла до розстрілу. Священика Павла Іванова було розстріляно 27 червня 1938 року, його поховали в безвісній спільній могилі на полігоні Бутово під Москвою.