Священномученик Павло Фаворитов, пресвітер p1dpvg7l2aukm2ig1t26qk1d183
Житія святих,  Грудень

Священномученик Павло Фаворитов, пресвітер

Місяця грудня на 16-й день

Священномученик Павло Іванович Фаворитов народився 1883 року в селі Осенєво Углицького району Ярославської області в сім’ї священика. Здобув освіту в Ярославській духовній семінарії та Московській духовній академії. Був помічником інспектора Красноярської духовної семінарії, а пізніше – помічником доглядача Солікамського духовного училища. За свої труди 1915 року Павла Івановича було нагороджено орденом святого Станіслава III ступеня. Цього ж року відбулася його священицька хіротонія. Отець Павло служив спочатку в Спаській церкві міста Солікамська, а згодом в Успенській церкві в селі Костянтинове Тверської області.

У грудні 1937 року священика заарештували. Його звинуватили в тому, що “серед колгоспників активно проводив антирадянську агітацію із закликом чинити опір Радянській владі та об’єднати народ навколо церкви для того, щоб домогтися падіння влади. Відкрито виступав проти виборів до Верховної Ради, заявляючи колгоспникам: “Хто піде голосувати, той буде проклятий і буде антихристом””. Винним себе отець Павло не визнав. Підсумком цього жахливо безглуздого обвинувачення був смертний вирок. Священномученик Павло Фаворитов був розстріляний 29 грудня 1937 року.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.