Священномученик Павло Аношкін пресвітер

День пам'яті (н. ст.)

Місяця червня на 7-й день / у неділю, найближчу до 25 січня, — Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської (перехідне) / у неділю після 29 січня — Собор святих Пермської митрополії (перехідне)

Священномученик Павло народився 5 лютого 1891 року в сім’ї міщанина Павла Аношкіна. Після закінчення в 1912 році Пермської духовної семінарії 19 серпня того ж року він був висвячений на священника до Покровської церкви в селі Верх-Сарси Красноуфимського повіту Пермської губернії та призначений завідувачем і законовчителем Верх-Сарсинської церковно-парафіяльної школи, а також законовчителем Сарсинської заводської та Верх-Сарсинської земської шкіл, головою Верх-Сарсинської церковно-парафіяльної благодійної установи та головою Воніфатіївського товариства тверезості.

25 березня 1913 року отець Павло був нагороджений набедреником «за видатну пастирську діяльність» і наступного дня переведений до Миколаївської церкви в селі Мокино Оханського повіту, призначений завідувачем та законовчителем Мокинської церковно-парафіяльної школи й законовчителем у школах в Нижніх і Верхніх Талицях та в селі Кошелі. З 1914 року він також був законовчителем двокласного Мокинського училища.

У грудні 1918 року отець Павло був заарештований безбожниками-більшовиками, поколотий багнетами і розстріляний.

Тропарь, глас 5:

Честное страдание ваше/ за веру святую Православную/ к веселию духовному вся люди созывает,/ священномученицы, Павле и Григорие,/ вы бо, землю Пермскую кровьми своими освятивше,/ любви совершенней научаете,/ душу полагати за Христа, Бога нашего,/ Светом Воскресения мир обновившаго.

Кондак, глас 3:

Пастырю добрый Павле/ и святолепнаго служения рачителю Григорие,/ паству вашу словом просветившии,/ святыни Церкве Христовы зело возлюбившии/ и веры ради смерть мученическую приемшии,/ ныне землю Пермскую благодатию просвещаете/ и святыня ея бываете,/ мощми своими безсмертие проповедающе/ и исцеления точаще всем, с верою к вам притекающим.